Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

O NVPP, o našem běhání a závodění ……

O NVPP, o našem běhání a závodění ……Rozhodl jsem se napsat pár řádků o nás, ať rozptýlím případné povídačky, či strachy nově příchozích jak to u nás chodí a jestli se tedy zkusit přidat nebo ne.

Naše běhací grupa je na světě již třetím rokem, za tu dobu se asi některé věci změnily a jsme možná i trošku víc vidět, nicméně to základní se nemění.

Nejsme žádný běžecký oddíl ani občanské sdružení, či něco podobného, jsme jen parta lidí, která se rozhodla spolu sem tam proběhnout, zajet na nějaký ten závod, nebo  pobavit na společné akci.  Ano dali jsme si název a udělali dresy, taky se rozhodli  o své zážitky dělit s ostatními na webu nebo fb , s tím, že to třeba může někoho motivovat, nebo mu to pomůže ve složitých začátcích. Nicméně neexistuje žádné vedení, pravidla, členské poplatky .....  

Vše u nás funguje na dobré slovo a je o ochotě tvrdšího jádra, kterému nevadí udělat něco navíc pro  ostatní. O čem že to vlastně mluvím?

Psaní článků na web a vše kolem ( psát může kdokoliv a co chce ), sehnání a objednání chaty na soustředění nebo závěrečnou  akci roku, půjčení lodí, pomoc na závodech nebo i mimo ně když je nějaký problém …… je toho spousty a bylo by asi jednodušší se starat jen sám o sebe jenže.

NVPP bereme jako svou srdeční záležitost , není to jen o běhu a tréninku. Naše pobíhání je hodně o kochání a povídání, někde se zastavit a na chvíli si sednout je normální, povídat si o svých problémech nebo naopak neřešit nic, to vše k nám patří. Vzájemný respekt a úcta k ostatním je základ, je úplně jedno co běháš a za kolik, každý jsme jiný, máme rozdílné cíle, možnosti a věci před kterými utíkáme.

Často se obdarováváme drsnými vtípky nebo přezdívkami a vymýšlíme zajímavé sázky,  je v tom hodně motivace, recese a rozptýlení, nechceme nikoho urážet ( ikdyž to tak na první pohled může vyznít nebo vypadat) takže se nenechte rozhodit a odradit , příště už vám to bude připadat normální.

Někomu může přijít divné, že když je delší závod jedou závodníci a s nimi i to co zrovna nezávodí, ano obětujou svůj čas, peníze a proč? Příště to samé pro ně třeba udělá někdo jiný a každý kdo po dlouhém závodě sedal do auta tuhý jak rohlík , dobíhal na občerstvovačku ve stavu „kosmonaut na výletě“ po dvojité výměně obsahu žaludku nebo potřeboval pomoc po DNF to chápe ( pak je servis těch správných lidí nedocenitelnou záležitostí ).  Nikdo z nás není tak dokonalý aby zvládl všechno sám a za většinou úspěchů stojí ti okolo, ti nejbližší, kteří pak často nejsou vidět.

Takže pro ty co se ještě neodhodlali,  neváhejte a přijďte to s námi zkusit!

Všem ostatním velké díky ( zvláště pak těm aktivním ), vše je tak jak je jen proto, že do toho tolik dáváte i přes to že to někdy není vůbec jednoduché.