Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

Silva nortica run 2014

Tam někde v Novohradských horách byl jeden Mamut , kterému pak změnili jméno na Silva…… To už samo o sobě musí vzbudit patřičnou dávku zvědavosti a drobný fakt, že je to od nás jen nějakých 400 kiláků, rozhodně nemohlo nikoho z nás rozhodit ani odradit. Ba naopak, k tomu očekávaný souboj dvou rychlíků Dana Orálka a Radka Brunera sliboval nevšední zážitek.

 Z naší původní sestavy se vytratil Metloš, který to v poslední době nějak nedává a víc než plnohodnotně ho nahradil Ondra.  Rozložení sil bylo tedy:  Hanys  - maratón a já, Mates, Ondra 90-tka .

Cesta zásluhou Jardy  který se uvolil dělat nám řidiče a doprovod, probíhala v klidu a v pohodě za což mu velký dík. Stejně tak vyzvednutí startovních balíčků a registrace.  Hůř už se nám ale hledal kemp. Naštěstí se dovídáme, že místní koupaliště, je vlastně totéž a bez problémů se ubytováváme.  Večeře a šup do spacáku, hezky se před závodem pořádně vyspat.  Nevím jak kluci, ale mně se to vůbec nedaří  a vzhledem k tomu že mi je celý večer blbě, dávám ibalgin a potím se .

Ráno po čtvrté hodině všichni s úsměvem vstáváme,  následují obvyklé před závodní  tanečky a před půl  šestou míříme na náměstí.  Vzhledem k tomu že to není žádná  velká masovka, tak tu vládne klidná a přátelská atmosféra.  Start je co nevidět a  jde se na to !

Kluci měli jako vždy dokonalý plán, běžet alespoň prvních padesát  se mnou, tentokrát vydrželi opravdu dlouho, celé 3km. Tempo nebylo nijak závratné, ale prvních 40 bylo ještě pořád pod 6min/km,  někde na 50 potkávám Ondru, který sice trochu bojuje, ale s lehkostí a úsměvem.  Mates je jen pár minut před námi, takže není co hrotit , jednotíme tempo a bojujem spolu.  Ikdyž trošku bolí nožičky, do cíle to už je jen maratón, takže co by kamenem dohodil a …….  Trochu si člověk popovídá, nají se, napije a je tu cíl. Ondra v závěru překvapuje , já myslel že už nemůže pořádně ani chodit a on mi s velkou lehkostí  utíká , zatím co já klidně žvaním na občerstvovačce .  Honím ho pak v tempu 5:30min/km a to jsem teda nevěřil že to za 75-tým kilometrem ještě takhle půjde.  Doháním ho až po necelých deseti kilometrech už jako pěšáka, jsou to čtyři km do cíle, takže si říkám že to už chlap jako je on zvládne, mávnu mu a valím dokud nohy ještě můžou.  Předbíhám několik běžců a v závěru mě dobíhá nějaký rychlík ze 103-ky, nabízí mi že mě potáhne, což se nedá odmítnout, asi km před cílem ho pouštím a přecházím na indiána. Pak už je vidět Stropnice a sportovní centrum, to dodává novou energii, takže se sebrat a dotlačit to do cíle, tam už jen velké emoce a radost . Vzájemné gratulace, přípitek z boty , doběh Ondry a zasloužený odpočinek.

Honza zaběhl  fantastický čas na maratónu, Ondra který si dal před měsícem první maraton ( pro jistotu hned sky ) dal vzápětí  90kové ultra a to vše v pouhých 15-ti letech, Mates neuvěřitelný čas pod 10hodin a bedna ( ještě nemá 18-náct ) , co k tomu dodat  prostě geniální.

Hanys - Craft Marathon – 11 celkově – 8 v kategorii  ( 3:53:10 )

Mates – Kooperativa Ultramarathon 90 – 3 celkově – 2 v kategorii  ( 9:51:45 )

Ondra - Kooperativa Ultramarathon 90 – 15 celkově – 7 v kategorii  ( 11:38:57 )

Třináctka - Kooperativa Ultramarathon 90 – 11 celkově – 5 v kategorii  ( 11:26:44 )