Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

Tripl3 run – hodně muziky za málo peněz.

Tripl3 run – hodně muziky za málo peněz.Zní to jako protimluv, ale opravdu jsem to tak vnímal. Tenhle závod jsme s Avatarem do programu zvolili až na poslední chvíli, kdy na nás vyskočil na Fb a my zjistili, že máme v té době volno. Vůbec jsme netušili do čeho jdeme, jen to, že je to někde blízko, tak proč ne.

Dva dny před závodem zjišťuju kam to vlastně jedeme a kde leží ta Valašská hospoda U Janíka, od které se startuje. Příjemné zjištění, že je to co by kamenem dohodil od Frenu mě naladí tím správným směrem, nebude žádné kruté ranní vstávání, únavné cestování a s tím spojené případné nepříjemnosti.

Přijíždíme na místo chvíli před začátkem prezentace, která po krátkém čekání probíhá docela rychle. Nedostáváme žádnou tašku s kravinami, ale jen startovní číslo. Všechno jde rychle, takže máme spousty času pokecat se všemi okolo, kdo dorazil a kdo má zájem. Vše plyne v pohodě a v klidu, ani se nenadějem a je tady start. Trať která vede třikrát na Velký Javorník je docela rychlá a běhavá. Nahoře je výborná občerstvovačka, která mě až zaskočila svým výběrem, při srovnání s ostatními podobnými závody. Značení je v pohodě a pouze v jednom místě, kde je někdo strhal, řešíme kudy kam. Nicméně připravenému štěstí přeje, trasa nahraná v hodinkách (stažená z webu pořadatele) problému předchází, takže neztrácíme vůbec žádný čas a hezky si to užíváme. Naše strategie Helča závodí a já trénuju, funguje dokonale, stejně jako klidný začátek a pak rychlý konec. Daří se a na posledních kilometrech předbíháme docela dost lidí. Avatárkovi to nakonec hodí pěkné třetí místo v čase 3:35. Kluci Dejv a Luboš, kteří tvořili zbytek závodního obsazení auta (jel ještě Dalík, ale ten se před dlouhým závodním tripem v Řecku, šel jen rozumně proběhnout) předvedli výborné výkony. Luboš 2:49 jedenáctý a David 3:02 šestnáctý, synci když vás muchy nepo... tak z vás fakt něco bude!

V cíli na všechny čekala teplá polívka, pivo nebo kofola (to vše v ceně startovného) a taky příjemné a ochotné prostředí hospůdky u Janíka. Kousek od parkoviště pak byly nainstalovány dvě sprchy, takže kdo nebyl měkký, mohl se dosytosti vyráchat a umýt.

Když to shrnu, tak mě hodně zaráží, že na tomhle závodě bylo relativně tak málo závodníků, vždyť kde za 250kč startovného dostanete všechen tenhle komfort a v cíli pak pro všechny vkusnou upomínkovou medajli. Velké díky patří pořadatelům, kteří osekali zbytečnosti typu sponzorská taška s letáčky a tričkem (kdo měl zájem, tričko závodu si mohl koupit) a naopak věnovali hodně pozornosti tomu co je pro závodníky důležité. Díky za nádherný závod.